قیمت اینورتر سه فاز

قیمت اینورتر سه فاز

قیمت اینورتر سه فاز

بطور کلی قیمت اینورتر سه فاز از اینورتر تک فاز بالاتر است. این دلایل متعددی دارد. از جمله کیفیت ولتاژ خروجی که اینورتر سه فاز ارائه می‌دهد و همچنین کاربردهایی که هر یک دارند. برای اینکه با تفاوتهای و مشخصات این دو اینورتر آشنا شویم، در ادامه توضیحاتی کاملتر در این زمینه ارائه خواهیم داد.

عملکرد فنی اینورتر تک فاز

اینورتر تک فاز

درایو یا اینورتر ولتاژ سینوسی شبکه را با فرکانس 50 هرتز گرفته و به یک موج سینوسی دلخواه تبدیل می‌کند. ورودی ولتاژ اینورتر تک فاز 220 ولت است و می‌تواند این ورودی را به 380 ولت سه فاز تبدیل کند. در نتیجه برای مصارف خانگی که نیاز به راه‌اندازی موتورهای سه فاز است، کاربرد دارد. همچنین در مصارف و مشاغل صنعتی کوچک که به دنبال یک درایو قیمت مناسب هستند، بسیار کارایی دارد. این وسیله برای تنظیم دور موتور و الکتروموتورها بخوبی عمل می‌کند. همچنین در پمپها باعث ایجاد فشار ثابتی می‌شود. برخی از کاربردهای اینورتر تک فاز شامل استفاده در الکتروموتورها، پنل‌های خورشیدی و آسانسورهاست.

در اینورترهای تکفاز 2 سیم وجود دارد. یک سیم فعال یا هدایت کننده است و سیم دیگر خنثی است. سیم خنثی برای بازگشت جریان الکتریکی در صورت بروز مشکلات و یا خطا در مسیر جریان به تابلو برق است. سیم خنثی در هر دو نوع تک فاز و سه فاز وجود دارد.

عملکرد فنی اینورتر سه فاز

اینورتر سه فاز

و اما در اینورتر سه فاز که مصارف صنعتی بزرگتری دارد، تفاوتهایی وجود دارد. ورودی ولتاژ اینورتر سه فاز 380 ولت است. در این سیستم 3 سیم وجود دارد که هر کدام اختلاف فرکانسی 120 درجه‌ای دارند. در نتیجه می‌توانیم اینطور برداشت کنیم که هر اینورتر سه فاز، ترکیبی از 3 اینورتر تک فاز است. هر سیم می‌تواند به یک ترمینال بار متصل شود. از این نوع اینورترها می‌توان در صنایع مختلفی از جمله کارخانه، کشاورزی، پمپ و الکتروموتور، صنایع سنگ و حفاری و… استفاده کرد.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، اینورتر سه فاز هم دارای یک سیم خنثی است. پس در واقع اینورتر سه فاز دارای 4 سیم است.

تفاوتهای بیشتر

علاوه بر تعداد سیمها و نوع ولتاژ این دو مدل اینورتر، باید بطور تخصصی‌تر به تفاوت اینورتر سه فاز و تک فاز اشاره کنیم. اینورترهای تک فاز برای کاربردهای مشاغل کوچک و مصارف خانگی مناسب هستند. بطور مثال اینورترهای تک فاز تا توان 5 اسب بخار را پشتیبانی می‌کنند. در صورتی که اینورترهای سه فاز در مصارف صنعتی مانند ترانسفورماتورها و ژنراتورها استفاده دارند.

همچنین قیمت اینورتر سه فاز به دلایلی که تا به اینجا ذکر شد، گرانتر است. همینطور از نظر نصب، تعمیرات و نگهداری هم به دلیل داشتن سیستم پیچیده‌تر هزینه بیشتری دارند. پس در صورتی که به دنبال استفاده از اینورتر در مصارف خانگی و یا مشاغل کوچک هستید، قیمت اینورتر تک فاز بصرفه‌تر است.

داشتن قدرت ارائه ولتاژی پایدارتر در اینورترهای سه فاز هم دلیلی دیگر برای بالا بودن قیمت اینورتر سه فاز است. همانطور که پیشتر هم گفتیم، داشتن سه فاز با اختلاف فرکانس 120 درجه جلوی افت جریان و ولتاژ را می‌گیرد. در نتیجه پایداری ولتاژ خروجی اینورتر سه فاز بسیار بیشتر است.

خرید اینورتر از الکترو اتکال

تا اینجا با تفاوت‌های اینورتر سه فاز و تک فاز بخوبی آشنا شدید. اما برای اینکه با توجه به نیاز خود اینورتر مورد نظرتان را انتخاب کنید به لینک‌های زیر مراجعه کنید. در اینجا باید گفت که قیمت اینورتر با توجه به برند سازنده آن هم تفاوت‌هایی دارد. هر شرکت تولید کننده اینورتر، این محصول را با دقت متفاوتی تولید می‌کند. در نتیجه باید بهترین و مناسب‌ترین محصول را برای خود انتخاب کنید. در صورتی که نیاز به مشاوره قبل از خرید داشتید، می‌توانید با همکاران ما در واحد فنی و فروش در تماس باشید. همچنین در صورتی که قصد خرید حضوری دارید، می‌توانید فروشگاه ما را در خیابان سعدی جنوبی تهران پیدا کنید.

برندهای متنوع اینورتر موجود در الکترو اتکال

اینورتر یک کالای اتوماسیون صنعتی است که در بخشهای مختلف صنعت کاربردهای فراوانی در دنیا دارد. در ادامه برندهای مختلف اینورتر سه فاز و تک فاز موجود در سایت را برای شما لیست خواهیم کرد.

قیمت اینورتر سه فاز و تک فاز در الکترو اتکال

قیمت اینورتر ای مستر

مقاومت ترمزی اینورتر آی مستر

۴۴۷,۰۰۰ تومان۱۰,۴۲۰,۰۰۰ تومان
۲۱,۵۵۷,۰۰۰ تومان۶۶۶,۳۸۰,۰۰۰ تومان
۲۱,۵۵۷,۰۰۰ تومان۶۶۶,۳۸۰,۰۰۰ تومان
۲۲,۱۰۱,۰۰۰ تومان۲۲۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان
۱۷,۴۹۶,۰۰۰ تومان۴۱,۴۳۹,۰۰۰ تومان
۹۰,۰۰۰ تومان۲۵,۱۹۰,۰۰۰ تومان
۴,۷۰۰,۰۰۰ تومان۴۹,۴۰۰,۰۰۰ تومان
۵,۱۱۰,۰۰۰ تومان۸,۶۳۰,۰۰۰ تومان
۱۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان۲۵,۷۷۰,۰۰۰ تومان

مشاهده همه اینورترهای الکترو اتکال

اینورترهای تک فاز و سه فاز در الکترو اتکال

از طریق لینکهای زیر می‌توانید اینورترها را در دو دسته تک فاز و سه فاز و برندهای مختلف در سایت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام خوش آمدید

بر روی نام کارشناس فروش کلیک کرده و با او در واتساپ گفتگو کنید!

×